NEM tyrimai

Mokslinis tyrimas „Neuroedukacinių metodų įtaka žmogaus telomerų ilgio dinamikai“

2017 m. Lietuvoje buvo atliktas unikalus ir vienintelis tokio pobūdžio mokslinis tyrimas „Neuroedukacinių metodų įtaka žmogaus telomerų ilgio dinamikai”, kurį inicijavo Asmenybės ugdymo institutas „Rafaelis“ (tyrimo partneris – UAB „InMedica“).

Tyrimo tikslas – įvertinti, ar autoriniai (M. Mendelės-Leliugienės) į penkias grupes (vizualizacijos, pratimų, kalbos kodų, meditacijos ir kontempliacijos bei dailės terapijos) suskirstyti neuroedukaciniai metodai ir įvairūs jų deriniai daro įtaką žmogaus chromosomų telomerų ilgio pokyčiui.

Tyrimas parodė, kad periodiškai taikant NEM (po 20 val. per mėnesį 4 mėnesius iš eilės) žmogaus telomerų trumpėjimo procesai (turintys įtakos žmogaus organizmo senėjimui) sulėtėjo 4,2 karto.

Pristabdo žmogaus senėjimo procesus 4,2 karto

Tyrimo rezultatai parodė, kad M. Mendelės-Leliugienės sukurti NEM turi poveikio žmogaus telomerų dinamikai ir streso įveikimui.

Gali būti taikomi ligų prevencijai

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad M. Mendelės-Leliugienės sukurti NEM gali būti taikomi klinikiniame darbe siekiant sumažinti riziką susirgti vėžiu, ateroskleroze, širdies ir kraujagyslių ligomis

Marija
Mendelė‒Leliugienė

Techninių ir socialinių mokslų magistrė, supervizorė, neuroedukatorė, neuropraktikė, lektorė, tyrėja. Pasaulio gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacijos narė. Turi beveik 30 metų neuroedukacinių metodų socialiai atsakingai asmenybei ugdyti taikymo patirtį. Lokalių NEM taikymo efektyvumo tyrimų autorė, paskelbusi 6 mokslinius straipsnius apie dviejų grupių: vizualizacijos ir dailės terapijos, metodų taikymą, tarptautinėse ir nacionalinėse mokslinėse konferencijose skaičiusi 20 mokslinių pranešimų apie dailės terapijos ir NEM taikymo galimybes.

111 neuroedukacinių metodų (NEM), 3 lygmenų neuroedukatorių mokymų, 7 metodinių leidinių ir 20 akredituotų kvalifikacijos tobulinimo programų autorė. Turi beveik 30 metų dailės terapijos ir NEM kūrimo, tyrimo ir taikymo trimačiam asmenybės ugdymui, savęs pažinimui, psichoemocinei higienai ir asmens 5D sveikatinimui patirtį.

Prof. dr. Danielius
Serapinas

„InMedica“ klinikos gydytojas, genetikas, Lietuvos sveikatos mokslų ir Mykolo Romerio universitetų profesorius, turintis 20 metų medicinos konsultanto patirtį, paskelbęs per 150 mokslinių straipsnių ir pristatęs 30 mokslinių pranešimų nacionaliniuose ir užsienio (Ispanija, Italija, Olandija, Lenkija, Prancūzija, Rusija, Latvija, Portugalija) kongresuose.

Monografijos „Medicina, etika ir teisė apie žmogų iki gimimo“ (2012 m.) bendraautorius ir recenzuojamo mokslo žurnalo „Sveikatos mokslai“ redakcinės kolegijos pirmininko pavaduotojas. Europos žmogaus genetikų, Tarptautinės neuropsichoanalizės, Tarptautinės psichoneuroendokrinologijos, Lietuvos pulmonologų ir imunologų asociacijų, Lietuvos žmogaus genetikų ir Europos teratologų draugijų narys.

Kiti tyrimai